Idrizi: Të mblidhen forumet e grave të partive politike, të PD-së, të PS-së, LSI-së, PDIU-së etj, për të zgjidhur krizën politike

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me Forumin e Gruas të PDIU-së së Tiranës. Në këtë aktivitet ishte e pranishme deputetja Mesila Doda, kryetarja e Forumit të Gruas në PDIU, Vjollca Braho, si dhe gra anëtare dhe simpatizante të PDIU-së në Tiranë. Z.Idrizi bëri publik propozimin e tij

Platforma e propozuar nga Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi, mbi paktin kombëtar, për daljen nga kriza

Të dashur bashkëqytetarë. Në këtë moment të vështirë politik, duke parë që situata vazhdon të jetë në një ngërç prej më shumë se një muaji, si edhe duke parë pozicionimin e palëve larg njëri-tjetrit; Duke vlerësuar pozicionin e Kryeministrit dhe Kryetarit të Partisë Socialiste, z.Edi Rama, në pozitat e fituesit legjitim të zgjedhjeve të 23

Mesila Doda: Harrojeni arrogancën me PDIU-në

Opozita duhet të ketë të gjithë masat e sigurisë që ajo kërkon ndaj Rama dhe Basha duhet të ulen bashkë dhe të gjejnë modalitetet me qëllim që shqiptarët të votojnë të qetë. Ishte kjo deklarata e Sekretares së Përgjithshme të PDIU-së Mesila Doda, gjatë një takimi në Njësinë Administrative Bubq, në Fushë-Krujë. E shoqëruar edhe

Mesila Doda: Duhet pakt kombëtar për reformën zgjedhore, drejtësinë dhe integrimin

Na duhet një pakt kombëtar për reformën zgjedhore, një pakt kombëtar për integrimin e vendit dhe një pakt kombëtar për reformën në drejtësi. Deputetja Mesila Doda përsëriti nga Sukthi i Durrësit propozimet e PDIU-së, për klasën politike shqiptare, si mundësi për daljen nga kriza që ka mbërthyer vendin. Në takimin e organizuar me simpantizantë dhe

Shpëtim Idrizi: Të ulet në një tavolinë Rama me Bashën, që ti japin zgjidhje krizës dhe të bëjnë një pakt të madh kombëtar

“Ne kërkojmë sot publikisht që të ulet në një tavolinë Rama me Bashën, që ti japin zgjidhje dhe të bëjnë një pakt të madh kombëtar, të cilin ja kemi detyrim qytetarëve të Shqipërisë”. Me këtë thirrje ju drejtua Shpëtim Idrizi nga Librazhdi politikës shqiptare, në takimin me simpatizantët dhe përkrahësit e PDIU-së atje. Në takimin

PDIU takim me strukturat në Vaun e Dejës

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka zhvilluar një takim me strukturat dhe simpatizantë në Vaun e Dejës. Në këtë takim kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, u shpreh se: “Ne kemi veç një Atdhe dhe prandaj s’duhet ta shkatërrojmë këtë vend. Atdheu ynë është këtu! Për këtë arsye Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet propozon që Rama

PDIU takim me të rinjtë në Durrës

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka zhvilluar një takim me të rinjtë në Durrës. Në këtë aktivitet ishte e pranishme deputetja Mesila Doda, kryetari i PDIU-së në Durrës, Krenar Lasko, kreu i Klubit të Patriotëve të Rinj, Albano Idrizi, por edhe të rinj nga e gjithë Shqipëria. Në takimin me të rinjtë deputetja Mesila Doda

Shpëtim Idrizi: Ne mund ta bëjmë numërimin elektronik, nëse ekziston vullneti politik

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me të rinj dhe simpatizantë në Bërzhitë. Në këtë takim z.Idrizi, në prani edhe të deputetes Mesila Doda, tha se duhet të bëhet ndryshimi i Kodit Zgjedhor, në mënyrë që koalicionet të bëhen pas zgjedhjeve dhe jo para tyre. “Sistemi ynë zgjedhor

Përkujtohet 104-vjetori i masakrës së Selanit, u vranë 72 krerë të Çamërisë

Shoqata Patriotike “Çamëria” ka përkujtuar 104-vjetorin e masakrës së Selanit, ku 72 krerë të Çamërisë u vranë nga grekët. Në këtë aktivitet ishte i pranishëm kryetari i Shoqatës Patriotike “Çamëria” Dr.Abaz Hado, kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet z.Shpëtim Idrizi, Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar z.Dorjan Koçi si dhe familjarë të disa prej shqiptarëve

Shpëtim Idrizi: Të kemi një zonë elektorale që partitë politikë të marrin përqindjen e votave që u takojnë

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me strukturat në Lushnje dhe në Fier. Në këto takime ishte i pranishëm deputeti Aqif Rakipi, kryetari i PDIU-së në Lushnje Hamza Ismaili, kryetari i PDIU-së në Fier Nustret Avdullai, kryetarja e Forumit të Gruas të PDIU-së në Fier Brunilda Çami, si