Shpëtim Idrizi mbledh bashkë të rinjtë nga gjithë trevat shqiptare

Kryetari i PDIU-se Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me të rinjtë nga gjithë trevat shqiptare. Në këtë takim ishin të pranishëm drejtues të Organizatës “Shpresa” ne Preshevë, përfaqësues të Lëvizjes “Besa” ne Maqedoni, anëtarë të Forumit Rinor “Lidhja Demokratike” në Mal te Zi dhe drejtues të Qendrave Politike Rinore në Tiranë, por edhe nga Kosova.
Kryetari i PDIU-së i njohu të rinjtë nga trevat shqiptare me disa nga nismat dhe propozimet që ai ka bërë duke filluar, nga bashkimi ekonomik mes Kosovës dhe Shqipërisë.
Z.Idrizi theksoi se duhet një reagim kombëtar për zgjidhjen e çështjes shqiptare në Rajon.

Të RejatShpëtim Idrizi mbledh bashkë të rinjtë nga gjithë trevat shqiptare

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *