PDIU dorëzon ankimimin në KQZ për rezultatin e Tiranës

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet dorëzoi sot ankimimin në KQZ, për Qarkun e Tiranës. Ankimimi bazohet në pamjet filmike të numërimit të votave në GNV, që sipas Kodit Zgjedhor përbëjnë matrial zgjedhor. Pamjet filmike tregojnë se PDIU e ka fituar mandatin në Tiranë me disa dhjetra vota më shumë sesa pragu 3%.

Të RejatPDIU dorëzon ankimimin në KQZ për rezultatin e Tiranës

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *